Szukaj
Close this search box.

Po montażu

Montaż wykonany - co dalej?

Często otrzymujemy od klientów pytania, jak postępować z już zamontowanymi nakładkami? Radzimy wtedy, by niezwłocznie po montażu pokryć nakładki oraz podstopnie preparatem zalecanym do schodów. Ze swej strony proponujemy bezbarwny wosk twardy olejny firmy OSMO o następujących numerach:

Natomiast jeśli ktoś pragnie po olejowaniu zachować kolor surowego drewna, to proponujemy spróbować tego oto twardego wosku olejnego:

Osmo 3041 Efekt Surowego Drewna

Ten impregnat został specjalnie opracowany tak, by w niewidoczny sposób zabezpieczyć jasne, surowe drewno we wnętrzach. Powłoka ta zapobiega tzw. „efektowi wilgotnego drewna”. Zawiera on precyzyjnie dobrane ilości pigmentów bieli, które pozwalają zachować optykę naturalnego, niemal surowego drewna, przy jednoczesnym zwiększeniu odporności na wodę i zabrudzenia.

Wydajność: opakowanie 0,75 kg wystarcza na dwukrotne olejowanie schodów.
Te i inne Woski Twarde Olejne firmy OSMO są do kupienia na Allegro.

Sposób na szpary oraz szczeliny w powierzchniach drewnianych

Kit do parkietu Soudal znajduje powszechne zastosowanie przy maskowaniu różnego rodzaju szpar i pęknięć w podłogach wykonanych z elementów drewnianych, a także wypełnianiu ubytków, rys oraz szczelin połączeniowych m.in. w boazeriach, przepierzeniach oraz drewnianych framugach okiennych i drzwiowych. Kit do parkietu możemy ponadto wykorzystać do wykonania spoin pomiędzy ścianą a listwami przypodłogowymi lub ościeżnicowymi, jak również do wypełniania szczelin w okolicach progów i narożników.

Właściwości kitu do parkietu:

Jak radzić sobie z dużymi ubytkami?

Do wypełniania dziur, pęknięć i szczelin o każdym rozmiarze i głębokości proponujemy lekką szpachlę naprawczą firmy TOUPRET. Produkt bez problemu nałożysz w wybrane miejsce – masa jest od razu gotowa do użytku, dlatego nie trzeba przygotowywać jej samodzielnie. Skutecznie wypełnia otwory bądź szczeliny, a jeśli stosujesz ją w cienkich warstwach, zasycha nawet w pół godziny. Aby wypełnienia nie odznaczały się na tle ściany, już po dwóch godzinach od nałożenia, spoinę możesz wyszlifować, a następnie pomalować farbą w wybranym kolorze. 

Scroll to Top